Živě

Šermíře Choupenitche i na MS dělila jedna výhra od medaile

19. července 2014 20:12 - Kazaň

Fleretista Alexander Choupenitch obsadil na mistrovství světa v Kazani sedmé místo. Stejně jako na červnovém mistrovství Evropy dělila dvacetiletého českého šermíře jedna výhra od medaile, ve čtvrtfinále ale prohrál s vedoucím mužem světového žebříčku a pozdějším stříbrným medailistou Ma Ťien-fej z Číny 11:15.

 

Grigory Dukor, Reuters

I tak se Choupenitch postaral o nejlepší výsledek českého šermu na MS v samostatné historii země, medaili naposledy získal v roce 1985 stříbrný kordista Jaroslav Jurka. Na ME ve Štrasburku skončil Choupenitch pátý po prohře s pozdějším šampionem Jamesem-Andrewem Davisem, který v Kazani rovněž nepřešel přes čtvrtfinále a obsadil šesté místo.

Choupenitch jako desátý muž žebříčku FIE nemusel v Rusku absolvovat kvalifikaci a v hlavní soutěži postupně vyřadil Brita Marcuse Mepsteada (15:11), Alexandera Tsoronise z Dánska (15:10) a v osmifinále Francouze Vincenta Simona (15:11), se kterým přitom už prohrával 2:7.

V boji o medaili Choupenitchovi čínský soupeř utekl na 3:9, a třebaže se český reprezentant přiblížil na jediný bod (9:10), vicemistr světa ze soutěže družstev z roku 2011 už si postup nenechal vzít.

Titul získal ruský šermíř Alexej Čeremisinov po finálovém vítězství nad Choupenitchovým přemožitelem 15:11. Ženské finále bylo italskou záležitostí a Arianna Errigová porazila Martinu Batiniovou 15:7.

Druhý český reprezentant v hlavní soutěži Jan Krejčík vypadl v prvním kole stejně jako mezi ženami Andrea Bímová.

MS v šermu v Kazani:
Fleret:
Muži:
Finále:
Čeremisinov (Rus.) - Ma Ťien-fej (Čína) 15:11
semifinále:
Čeremisinov - Lefort (Fr.) 15:8
Ma Ťien-fej - Safin (Rus.) 15:14
7. Choupenitch
52. Krejčík (oba ČR)
Ženy:
Finále:
Errigová - Batiniová (obě It.) 15:7
semifinále:
Batiniová - Búbakriová (Tun.) 15:12
Errigová - Vezzaliová (It.) 15:10
47. Bímová (ČR)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.