Živě

Šampióny v olympijském triatlonu jsou Frintová a poprvé Švarc

19. července 2014 21:24 - Telč

Přemysl Švarc a Vendula Frintová se stali českými šampióny v olympijském triatlonu. Švarc získal v Telči premiérový titul, poté co o 21 sekund porazil obhájce titulu Jana Čelůstku. Frintová potvrdila roli favoritky a triumfovala už posedmé.

 

Česká triatlonová asociace

Závod na olympijských tratích 1500 metrů plavání, 40 kilometrů jízdy na kole a 10 kilometrů běhu se konal v historickém centru Telče a přilehlém parku. Švarc vylepšil loňské čtvrté místo, na trati byl nejrychlejším běžcem. Čelůstka pro změnu zajel nejlépe cyklistickou část. Z vody vylezl jako první Jakub Kočař, který nakonec skončil až devátý. Jeho bratr Lukáš získal po loňském stříbru bronz.

"Ono se to možná rozhodovalo už na startu, jelikož já jsem tu už týden, co jsem přijel z výšek, zatímco Honza (Čelůstka) se až nyní vrátil z Tater. Měl jsem tedy týden na aklimatizaci a ono to vedro tady dělá divy," uvedl Švarc ve zprávě České triatlonové asociace. Nejlépe se také vypořádal s vysokou teplotou kolem 35 stupňů. "Měl jsem výhodu v tom, že jsem již letos absolvoval závody italské Grand Prix, kde bylo 45 stupňů," vysvětlil Švarc.

Frintová měla jen devět soupeřek, po cyklistické části se s ní ještě držely Jitka Šimáková a Linda Vítová, v běhu ale na českou jedničku neměly. Účastnice seriálu mistrovství světa, ve kterém jí patří 14. místo, zvítězila s více než tříminutovým náskokem před Šimákovou, třetí doběhla už se sedmiapůlminutovou ztrátou Slovenka Zuzana Vojteková před Vítovou.

"Ve vodě to skvěle potáhla Jitka (Šimáková) a z vody jsme vylézaly čtyři ve skupince, následně jsme zůstaly tři. Skvěle tam fungovala spolupráce, což bylo výborné. No a v běhu už jsem si běžela to svoje," popsala Frintová.

Mistrovství ČR a pátý závod Českého poháru v olympijském triatlonu v Telči:
Muži:
1. Švarc (Slavia VŠ Plzeň) 1:50:37
2. Čelůstka (Labe Tri Club) -0:21
3. Kočař (Ekol Elite) -1:05
4. Řenč (Labe Tri Club) -1:25
5. Linduška (Tri Club Jindřichův Hradec) -4:05
6. Volár (OMT Pardubice) -4:35
Ženy:
1. Frintová (Ekol Elite) 2:04:48
2. Šimáková (Energy Team) -3:15
3. Vojteková (SR) -7:24
4. Vítová (Hisport Team) -8:09
5. Hlaváčová (Šumavský triatlon) -14:25
6. Skuhrová (Sportprestiž) -23:39
ČTK

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.