Rubriky:

Ostatní

Moravce zlobily achilovky, Soukalová onemocněla. Biatlonisty po sezóně snů zlobí zdraví

6. listopadu 2014 12:59 - Praha

„Nezažil jsem na podzim takovou marodku,“ kroutil hlavou biatlonový šéftrenér Ondřej Rybář. Po zářivé olympijské zimě řádily v reprezentaci nemoci a zranění, které se nevyhnuly ani největším českým hvězdám, Světový pohár startuje za necelý měsíc.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Přestože jsme se snažili o důraz na prevenci, při tom střídavém počasí minimálně třetina týmu za poslední dva týdny omarodila,“ vypočítává Rybář.

Zánět odhalil ultrazvuk

Ondřeje Moravce pozlobily achilovky. „Nejsem si vědom, jak k tomu došlo. Už mě trápily přes léto, ale nevěnoval jsem tomu velkou pozornost,“ přiznává trojnásobný medailista ze Soči.

Po testech v Jablonci ale bolest neustupovala, a tak se rozhodl zajít na vyšetření. „Po ultrazvuku mi řekli, že mám chronický zánět obou achilovek, tak jsme to začali řešit,“ popisuje Moravec.

Léčba ho na týden a půl zcela vyřadila z biatlonového provozu. „Naštěstí byl stejně v plánu volný týden, tak to do tréninku tolik nezasáhlo. Chodil jsem aspoň střílet, kdybych ležel v posteli s horečkami, bylo by to horší,“ nachází na zranění i pozitiva.

Pomohl pytlík s ledem

Nejvíce pomohly obklady. „Dával jsem si na nohu pytlík s ledem snad osmkrát denně, až se mi sloupala kůže, ale bolest odezněla. Nějaký výpadek tam je, ale neviděl bych to jako zásadní problém,“ ujišťuje třicetiletý biatlonista.

Gabriela Soukalová byla k nachlazením náchylná už v minulosti a nemoc ji potkala i před novou sezónou. Neodletí tak s ženskou reprezentací na soustředění do finského Vuokatti. „Odlétáme ve čtvrtek a budeme doufat, že se k nám Gábina co nejdříve připojí,“ říká nový trenér ženské reprezentace Zdeněk Vítek.

Problémy s průduškami se už tradičně nevyhnuly ani Michalu Šlesingrovi, ale spolu s Moravcem a Jaroslavem Soukupem by měl patřit k tahounům mužského týmu. Ten nemůže počítat s Vítem Janovem, jenž se zotavuje z mononukleózy.

Michal Osoba, Právo

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní