Rubriky:

Ostatní

Zápas o šachový trůn mezi Carlsenem a Ánandem začal v Soči remízou

8. listopadu 2014 19:15 - Soči

Úvodní partie zápasu o titul mistra světa v šachu mezi obhájcem Magnusem Carlsenem z Norska a vyzyvatelem Višvánáthánem Ánandem z Indie skončila dnes v Soči po 48 tazích remízou. Podle šachových komentátorů to byla jedna z nejzajímavějších partií, kterou tito dva velmistři spolu sehráli.

 

Artur Lebedev, ČTK/AP

Ánand měl výhodu bílých figur a zatímco v úvodu loňského zápasu mu experti vyčítali malou aktivitu, tentokrát rozhodně k žádné rychlé remíze nesměřoval. Hrála se Grünfeldova obrana, která nepatří mezi Carlsenova oblíbená zahájení. Zvláště když Ind zvolil neobvyklé pokračování a přinutil soupeře o třináctém tahu přemýšlet dvacet minut.

Přesto úřadující mistr světa postupně získával poziční převahu, ale po pěti hodinách hry skončila partie smírně. Druhá je na pořadu v neděli a výhodu zahájení bude mít Carlsen.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.