Rubriky:

Ostatní

Sportovní dvojice Kavagutiová, Smirnov po pauze znovu vyhrála ME

1. února 2015 13:32 - Stockholm

Sportovní dvojice Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov se po pěti letech vrátila na evropský trůn. Ruští krasobruslaři získali v neděli ve Stockholmu stejně jako v kategorii žen všechny medaile. Stříbro obhájili Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov, na bronz při svém debutu dosáhli Jevgenija Tarasovová a Vladimir Morozov.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

Třiatřicetiletá Kavagutiová a o tři roky mladší Smirnov, kteří na mistrovství Evropy získali medaili naposledy v roce 2011, se po roční pauze kvůli partnerovu zranění vrátili do skvělé formy. Ve volné jízdě lehce zvládli čtverný odhozený salchow a jedinou vážnou chybu udělali při zvedačce krátce před koncem jízdy. I z této ošemetné situace vybruslili bez pádu a ze druhého místa po krátkém programu se posunuli ke zlatu.

Pomohla jim k tomu také nevídaná minela Stolbovové s Klimovem, kteří byli při absenci olympijských šampiónů Taťjany Volosožarové a Maxima Traňkova největšími favority na titul. Partner však při nájezdu na trojitý ohozený salchow zakopl a skončil na zemi, takže z tohoto skoku nebylo nic. To znamenalo výraznou ztrátu, která je připravila o titul.

Tarasovová s Morozovem vybojovali bronz

Vydařená volná jízda vynesla z pátého místa po krátkém programu na stupně vítězů Tarasovovou s Morozovem. Juniorští vicemistři světa z loňského roku přitom na velké seniorské akci debutovali. Díky vyšší obtížnosti za sebou o 7,63 bodu nechali nově složenou italskou dvojici Valentina Marcheiová, Ondřej Hotárek.

Brněnský rodák Hotárek, který před dvěma lety získal bronz se Stefaniií Bertonovou, znovu zaujal. S Marcheiovou, která byla loni na ME šestá v jednotlivkyních, za necelý rok spolupráce vytvořil sehraný pár a blýskli se mimo jiné sólovým trojitým lutzem.

Volné jízdy sportovních dvojic uzavřely soutěžní program mistrovství Evropy. Dominovali na něm ruští krasobruslaři, kteří získali devět z dvanácti medailí.

Mistrovství Evropy v krasobruslení ve Stockholmu:
Sportovní dvojice - konečné pořadí:
1. Kavagutiová, Smirnov 207,67
2. Stolbovová, Klimov 201,11
3. Tarasovová, Morozov (všichni Rus.) 183,02
4. Marcheiová, Hotárek (It.) 175,39
5. Jamesová, Cipres (Fr.) 167,29
6. Della Monicaová, Guarise (It.) 155,77
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní