Rubriky:

Ostatní

Bulharský vzpěrač Dobrev zemřel ve věku 35 let

21. března 2015 16:17 - Sofia

Bulharský olympijský vítěz ve vzpírání z roku 2004 Milen Dobrev byl nalezen mrtev ve svém domě v Plovdivu. Podle prvních informací zemřel pětatřicetiletý vzpěrač bez cizího zavinění. Příčinu smrti určí až nařízená pitva.

 

Profimedia.cz

Tragédii v sobotu oznámilo bulharské ministerstvo vnitra. "Na těle nebyly žádné známky násilí, příčina smrti není jasná," řekla mluvčí ministerstva.

Dobrev triumfoval na olympijských hrách v Aténách v kategorii do 94 kilogramů. Zlato získal také v roce 2003 na světovém šampionátu, na kontě má i dva kontinentální tituly. Kariéru ukončil před olympijskými hrami 2008 v Pekingu, protože se nedokázal po sérii zranění vrátit do formy.

Bulharští vzpěrači získali od roku 1972 celkem jedenáct olympijských titulů, svůj sport ale poznamenali i řadou dopingových skandálů. O poslední se postarala jedenáctka reprezentantů včetně tří mistrů Evropy, která měla začátkem března v přípravě na kontinentální šampionát pozitivní test na anabolický steroid stanozolol. Vzpěračská velmoc proto nebude mít zastoupení na dubnovém mistrovství Evropy v Tbilisi.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.