Rubriky:

Ostatní

Měl by se nezdolný šampión Kličko bát? Jennigs prý ví, jak na něj

25. dubna 2015 13:34 - New York/Praha

Očekávaný souboj se blíží. IBF, IBO, WBA a WBO. Zkratky, které v boxerském světě budí respekt. Mistrovské pásy všech těchto organizací má v držení hvězdný Vladimir Kličko. Jeho vyzyvatel Bryant Jennings tvrdí, že má taktiku, díky níž bude po 11 letech prvním, co ukrajinského šampióna porazí. Boxeři se proti sobě do ringu postaví v noci ze soboty na neděli v New Yorku.

 

Richard Drew, ČTK/AP

Třicetiletý Jennings už, navzdory respektu, jenž ke Kličkovi chová, řekl, že jeho soupeř je starý.

„Vladimir stárne, v ringu je to stále zřetelněji vidět. Už tak tvrdě nepracuje, soupeře nezasahuje tak často jako dříve. V zápasech spíš spoléhá na zkušenosti a taktiku," řekl americký boxer.

Jennings má větší dosah paží

39letému Kličkovi při soubojích hodně pomáhá jeho vytáhlá postava a dlouhé končetiny. Své soupeře k sobě moc nepouští a přímé údery jeho dlouhých paží byly fatální už pro mnoho vyzyvatelů. Jennings je o sedm centimetrů menší než Kličko. Bývalý basketbalista má však větší dosah paží než jeho ukrajinský sok.

„Má skvělý přední direkt, ale můj je s ohledem na ten jeho také výjimečný. V této oblasti je ale rozhodně jedním z nejlepších, co jsem kdy viděl. I tak zůstává spousta možností, jak se k němu dostat. Například pohyby hlavy nebo postranními útoky. Má neúnavná snaha rozhodně udělá změnu," prohlašoval viditelně sebevědomý Jennings.

„Mám stoprocentní důvěru ve vše, co dělám, i skvělý tréninkový kemp. Způsob, jakým se připravujeme na manévrování při Kličkových předních direktech, je efektivní. Budu trpělivý a chytrý," slíbil bijec, jenž vyhrál zatím všech svých 19 zápasů mezi profíky, z nichž 10 ovládl knokautem.

Kličko nestárne

Těžko byste hledali Ukrajincova vyzyvatele, který nemluvil o tom, že je konečně tím, co našel recept, jak horu jménem Kličko pokořit. Většinu z nich pak spojuje jedno - byli rádi, že z ringu odešli po svém. V posledních letech přitom suverénní boxer neprojevuje nic, co by svědčilo o poklesu jeho formy.

„Rozhodně věřím, že věk je jen číslo. Vlastně je to spíš výhoda než handicap, protože s rostoucím věkem se stáváte lepší. Se správným životním stylem nemůžete očekávat nic špatného," tvrdil.

„Mám dobrý pocit z téhle přípravy. Jsem šťastný, že jsem atletem, který je díky svým zkušenostem schopný se dostat na vrchol vždy, když potřebuje. Na zápas se těším," dodal Ukrajinec.

Šampión se ponořil do nostalgie

Boxer přezdívaný Doktor Ocelové kladivo bude na americké půdě boxovat po sedmi letech. V newyorské Madison Square Garden, kde nastoupí i nyní, tehdy vybojoval nad Sultanem Ibragimovem z Ruska titul WBO.

Mladší z bratrské dvojice Kličků před utkáním také zavzpomínal, jak právě v Americe začala stoupat jeho boxerská hvězda, když v roce 1996 zvítězil na olympiádě v Atlantě. Tehdy mu to prý „změnilo život".

Ve své sportovní kariéře nastoupil k 66 zápasům. 63 vyhrál (53 k.o.), tři prohrál. Který z těchto číselných údajů změní Jennings? Jasněji bude ve 04:20 SELČ.

md, Sport.cz

Kdo vyhraje očekávaný zápas těžké váhy?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.