Rubriky:

Ostatní

Česko - Tchaj-wan 1:1 Fotbalistky a basketbalistky jsou na univerziádě ve čtvrtfinále

6. července 2015 22:41 - Kwangdžu

České fotbalistky a basketbalistky si na světové univerziádě v Koreji vybojovaly v pondělí účast ve čtvrtfinále. Fotbalistkám stačila v závěrečném utkání ve skupině remíza 1:1 s Tchaj-wanem. Basketbalistky po Číně zdolaly také Itálii 65:56 a zajistily si postup v předstihu. V úterý je čeká atraktivní duel s USA o vítězství ve skupině. Nejlepší střelkyní byla se 16 body brněnská křídelnice Barbora Kašpárková.

Fotbalistkám zařídila postupovou remízu Pavla Benýrová, která v 74. minutě vyrovnala na 1:1. Ve středu se utkají s Kanadou. Vstup do turnaje vyšel házenkářkám, které zdolaly Slovensko 22:17. Baseballisté prohráli s USA 4:5.

K dosavadním třem medailím (stříbrným) čeští sportovci v pondělí další cenný kov nepřidali. Plavkyně Martina Elhenická skončila v závodě na 1500 volný způsob osmá v čase 16:44,95. Střelkyně Michaela Musilová byla ve sportovní pistoli devátá, Martin Dvořák ve střelbě na trap obsadil desáté místo.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.