Rubriky:

Ostatní

Šéf evropského šermu Janda náhle zemřel

3. listopadu 2015 13:16 - Praha

Šéf Evropské šermířské konfederace (EFC) a bývalý předseda Českého šermířského svazu František Janda dnes náhle zemřel. O smrti osmačtyřicetiletého funkcionáře informovala prostřednictvím sociálních sítí národní federace a Český olympijský výbor (ČOV), jehož byl členem.

 

Profimedia.cz

Janda byl na cestě do Tokia, kde měl o víkendu dohlížet na průběh turnaje Světového poháru. Podle informací z webu italské šermířské federace ho v letadle postihl infarkt.

"Je to strašné. Obrovský šok. Veliká ztráta pro celý šermířský svět," uvedl na facebooku olympijského týmu nejlepší český šermíř Alexander Choupenitch, jenž už v Tokiu trénuje.

Janda stál v čele EFC od roku 2009 a před dvěma lety byl zvolen na další čtyřleté období do roku 2017. Od roku 2008 byl členem výkonného výboru ČOV.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.