Rubriky:

Ostatní

Fury hrozil zrušením bitvy s Kličkem, pořadatelé na jeho protest museli upravit ring

28. listopadu 2015 16:23 - Düsseldorf
(Aktualizováno: 28. listopadu 2015 17:28)

Boxerský svět se zrušení dnešní třaskavé bitvy o titul mistra světa těžké váhy mezi Vladimirem Kličkem a Tysonem Furym nakonec obávat nemusí. Pořadatelé v Düsseldorfu vyhověli britskému vyzyvateli a upravili povrch ringu, který byl podle Furyho příliš měkký.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

Fury hrozil, že v původně připraveném ringu k netrpělivě očekávanému duelu o pásy organizací WBA, WBO, IBO a IBF nenastoupí. Podle jeho agenta Asifa Valiho pořadatelé jednu vrstvu pěnových podložek pod ringem odebrali a britský boxer svůj protest stáhl.

"Byly tam tři vrstvy pěny, jedna byla ze zdravotních a bezpečnostních důvodů odstraněna," uvedl Vali. "Už je to hotové. Zápas určitě bude. Všechno je v pořádku," dodal s odkazem na večerní duel, který by měla sledovat vyprodaná fotbalová aréna pro 55 000 fanoušků.

Furymu se nelíbila příliš měkká podkladová vrstva pěny, která údajně dosahovala téměř 13 centimetrů. Obvyklá je podle něho necelá polovina. "Z bezpečnostního a zdravotního hlediska je to moc, protože může snadno dojít ke zranění kotníků," prohlásil Vali s tím, že takový ring nevyhovuje především vysokým a těžkým boxerům.

Sedmadvacetiletý dosud neporažený Fury měří 206 centimetrů a podle pátečního vážení před duelem má 112 kilogramů. Devětatřicetiletý ukrajinský šampión Kličko, který je podle oficiálních údajů o osm centimetrů menší, ovšem váží o pouhého půl kilogramu méně. Podmínky pro oba borce by tak měly být srovnatelné.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní