Krasobruslaři Dušková a Bidař neudrželi vedení. Z olympiády mládeže ale mají medaili

Lillehammer

Česká výprava získala na zimních olympijských hrách mládeže v Lillehammeru první medaili. Krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař skončili v kategorii sportovních dvojic na druhém místě.

Zimní olympiáda mládeže v Lillehammeru, ilustrační snímek z tréninku krasobruslařů.

Šestnáctiletí Dušková a Bidař po krátkém programu vedli, ale ve volných jízdách nevelký náskok neudrželi. Vítězní Rusové Jekatěrina Borisovová a Dmitrij Sopot je nakonec porazili o dva a půl bodu.

Rychlobruslařka Natálie Kerschbaummayr skončila v závodu na 1500 metrů čtvrtá. Zajela čas 2:05,54 a od medaile ji dělilo pouhých pět setin sekundy. Sjezdař Jan Zabystřan obsadil v kombinaci šesté místo, české hokejistky zatím získaly ze zápasů se Slovenskem a domácím Norskem plný počet bodů.