Stolní tenisté na úvod MS družstev nezískali s favority ani zápas

Kuala Lumpur

Česká družstva mužů i žen vstoupila do mistrovství světa ve stolním tenisu hladkými porážkami od favorizovaných týmů. Mužům se v Kuala Lumpuru nepodařilo proti evropským šampionům z Rakouska uhrát dokonce ani set, ženy podlehly rovněž 0:3 japonským vicemistryním světa a potom i mistryním Evropy z Německa.

Česká stolní tenistka Renáta Štrbíková.

V utkání s Japonskem se ze zisku sady radovala jen Iveta Vacenovská, jež podlehla Kasumi Išikawaové 2:3. Dvakrát v zápase vedla, ale zbylé dva sety prohrála shodně 8:11. Vacenovská vyhrála první set i proti Němce Sabine Winterové, ale další tři ztratila a zpečetila tím druhou českou porážku. Předtím dovedla Renata Štrbíková duel s Irene Ivancanovou do pěti setů, ale také neuspěla.

Z každé ze čtyř šestičlenných skupin elitní divize postoupí do bojů o 1. až 12. místo tři nejlepší týmy, celky na 4. až 6. místě budou hrát o 13. až 24. příčku s nebezpečím sestupu do druhé výkonnostní kategorie.