Rubriky:

Ostatní

OBRAZEM: Karneval i kloboučky. Češi ukázali kolekci pro Rio. Jak se vám líbí?

26. května 2016 19:37 - Praha
(Aktualizováno: 26. května 2016 20:54)

Do startu olympiády v Riu zbývá ještě deset týdnů, nominace v jednotlivých sportech se teprve uzavírají, ale už teď je jasné, že Češi budou v Brazílii opět vidět. Kolekce volnočasového oblečení, která byla dnes slavnostně představena, totiž hraje výraznými barvami v duchu karnevalů tak typických pro Rio.

Sport.cz

„To je dobře, aspoň budeme vidět a poznáme se v olympijské vesnici už z dálky,“ glosovala kolekci oštěpařka Barbora Špotáková. „Normálně barevné oblečení nepreferuju, ale tohle se mi líbí, evokuje náladu brazilského festivalu,“ pochvalovala si i chodkyně Anežka Drahotová.

Zátopek i na zipu

Právě ona se zhostila spolu s plavcem Janem Mickou role modelů, kteří v pražském obchodním centru kolekci přestavili. Jejím hlavním motivem, jak už bylo dříve odhaleno, je kresba legendárního vytrvalce Emila Zátopka, kterou sám připojoval ke svému podpisu. Připomínkou čtyřnásobného olympijského vítěze je i zip ve tvaru jeho tretry.

Kolekci vytvořil tradiční dodavatel oblečení pro české olympioniky, společnost Alpine Pro, v jejíž prodejnách bude oblečení dostupné.

Zabodují i letos?

Pánská část je laděna do modra, dámská do červena, každá obsahuje dvacet kusů. „V posledních letech česká kolekce boduje u zahraničních médií, která ji řadí mezi nejlepší pětici. Přál bych i této, aby svět zaujala,“ řekl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

A originální vychytávka kolekce? V Londýně před čtyřmi lety to byly holínky, na zimních hrách v Soči huňatá čepice… Do Ria vyrazí olympionici s pestrobarevnými kloboučky.

Na vývoji kolekce se podíleli i samotní sportovci: vodní slalomář Vavřinec Hradilek, basketbalistka Ilona Burgrová, badmintonista Petr Koukal, kanoista Martin Fuksa a plavkyně Simona Baumrtová.

Michal Osoba, Právo

Líbí se vám česká kolekce pro Rio?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.