Rubriky:

Ostatní

Orientační běžci získali v Jeseníkách ve štafetě evropský bronz

28. května 2016 15:12 - Černá Voda

Orientační běžci Jan Petržela, Jan Šedivý a Vojtěch Král vybojovali bronzovou medaili na domácím mistrovství Evropy v Jeseníkách. Navázali tak na stříbro z minulého šampionátu v Portugalsku. V ženské štafetě skončily Češky Denisa Kosová, Dana Šafka Brožková a Jana Knapová páté, zvítězily senzačně Finky.

 

René Kujan, Sport.cz

Pro evropský titul mezi muži si překvapivě doběhl B-tým Švýcarska, který dotáhl ke zlatu na posledním úseku Martin Hubmann. Jeho kolegy ve štafetě byli Florian Howald a Baptiste Rollier. Druzí byli Norové, čeští běžci ve štafetě získali na jesenickém ME první domácí medaili.

"Musíme být všichni naprosto spokojení. Že je to bronzová, byla otázka finiše, na který jsem dneska prostě neměl, kluci byli lepší. Ale ten výkon, co jsem podal, byl vcelku obstojný až na jednu chybičku, ale ustál jsem to," uvedl finišman Král v tiskové zprávě.

Mistrovství Evropy v orientačním běhu v Černé Vodě v Jeseníkách - štafety:
Muži:
1. Švýcarsko (Howald, Rollier, M. Hubmann) 1:46:07
2. Norsko -8
3. ČR (Petržela, Šedivý, Král) -13
Ženy:
1. Finsko (Anttonenová, Teiniová, Rantanenová) 1:42:57
2. Švédsko -4
3. Rusko -15
...
5. ČR (Kosová, Šafka Brožková, Knapová) -4:47
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.