Rubriky:

Ostatní

Domácí MS bikerů pojede 36 českých jezdců

14. června 2016 21:24 - Praha

Celkem 36 českých bikerů figuruje v nominaci na mistrovství světa v cross country v Novém Městě na Moravě, kterou v úterý zveřejnil reprezentační trenér Viktor Zapletal. Ještě předtím se pět mužů a dvě ženy představí na světovém šampionátu v maratonu. Cyklistický svaz potvrdil i složení kvarteta pro olympijské hry v Riu de Janeiro, jistotu startu tak má podle předpokladů i Jan Škarnitzl. Na všech třech akcích pojede olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Víkendový závod Českého poháru v Brně pomohl Zapletalovi k zodpovězení zbývajících otazníků. Složení týmu poté schválila komise horských kol. Na přelomu června a července pojede v nejsledovanějších elitních kategoriích MS pět žen (Pavla Havlíková, Kateřina Nash, Tereza Němcová, Karla Štěpánová, Jitka Škarnitzlová) a sedm mužů (Ondřej Cink, Kulhavý, Jan Nesvadba, Jiří Novák, Tomáš Paprstka, Škarnitzl, Matouš Ulman). Loni v Andoře startovalo 24 zástupců české cyklistiky.

Kulhavý, Jiří Novák a Ulman se o týden dříve představí rovněž ve francouzském Laissacu mezi maratonci. Kromě nich pojedou i Kristián Hynek, který si začátkem června vyjel na mistrovství Evropy v maratonu bronz, a Pavel Boudný. Mezi ženami dostaly důvěru Němcová, evropská šampionka v maratonu z roku 2014, kdy pod dívčím jménem Huříková také dojela třetí na MS, s Janou Pichlíkovou.

Definitivu mají i zástupci českých barev na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Tři mužská místa v cross country zaujmou obhájce zlata z Londýna Kulhavý, bronzový medailista z mistrovství světa i Evropy Cink a Škarnitzl. Díky tomu, že Brazílie nevyužila místo pro pořadatelskou zemi v závodě žen, pojede i Nash.

Nominace ČR na MS v maratónu:
Muži - elite:
Pavel Boudný
Kristián Hynek
Jaroslav Kulhavý
Jiří Novák
Matouš Ulman
Ženy - elite:
Tereza Němcová
Jana Pichlíková
Nominace ČR na MS v cross country:
Muži - elite:
Ondřej Cink
Jaroslav Kulhavý
Jan Nesvadba
Jiří Novák
Tomáš Paprstka
Jan Škarnitzl
Matouš Ulman
Muži do 23 let:
Lukáš Kobes
Matěj Průdek
Jan Rajchart
Štěpán Schubert
Martin Stošek
Jan Vastl
Junioři:
David Bártek
Richard Holec
Josef Jelínek
Jaromír Skála
Adam Šimůnek
David Zadák
Michael Zeťák
Ženy - elite:
Pavla Havlíková
Kateřina Nash
Tereza Němcová
Karla Štěpánová
Jitka Škarnitzlová
Ženy do 23 let:
Jana Czeczinkarová
Barbora Průdková
Juniorky:
Lucie Krupová
Denisa Lukešová
Adéla Šafářová
Tereza Tvarůžková
Štafeta:
Richard Holec
Jaroslav Kulhavý
Kateřina Nash
Matěj Průdek
Sprint (eliminátor):
Muži - elite:
Kryštof Bogar
Filip Kubín
Jan Nesvadba
Luděk Šeler
Ženy - elite:
Pavla Havlíková
Vendula Kuntová
Barbora Průdková
Lucie Veselá
Nominace ČR na OH:
Muži - elite:
Ondřej Cink
Jaroslav Kulhavý
Jan Škarnitzl
Ženy - elite:
Kateřina Nash
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.