Boxer Chládek přišel o šanci postoupit na olympiádu v Riu

Baku

Boxer Zdeněk Chládek prohrál v prvním kole olympijského kvalifikačního turnaje v Baku s Belgičanem Anasem Messaoudim 0:3 na body a přišel o šanci postoupit na hry v Riu de Janeiro. Česká jednička tak nenaváže na svůj start na předchozí olympiádě v Londýně.

Boxer Zdeněk Chládek do Ria nepoletí.

"Bohužel jsem prohrál. Mrzí mě to. Dal jsem do toho vše, co ve mně dnes bylo, ale nestačilo to. Děkuji všem, kteří při mně stáli a stojí," uvedl zklamaný Chládek na facebooku.

Turnaj v Ázerbájdžánu byl pro amatérské boxery poslední šanci kvalifikovat se do Ria. Chládek ve váhové kategorii do 69 kg potřeboval k postupu na olympiádu skončit nejhůře pátý.

V Baku se ještě představí Marek Vaněček, ten však k postupu do Ria musí turnaj kategorie do 91 kg vyhrát.