Organizátoři her v Riu jsou prý půl miliardy realů v minusu

12. července 2016 09:17 - Rio de Janeiro

Organizační komise olympiády v Riu de Janeiro je údajně v minusu 400 až 500 miliónů realů, asi 2,9 až 3,7 miliardy korun. Necelý měsíc před začátkem her o tom s odkazem na nejmenovaný zdroj informovala agentura Reuters.

 

Bruno Kelly, Reuters

Na schodku se vedle ekonomické krize v Brazílii podepsalo také dočasné sesazení prezidentky Dilmy Rousseffové, s níž pořadatelé uzavřeli dohodu o finanční podpoře olympijské vesnice. Podle ní měli organizátoři zaplatit jen deset procent z částky zhruba 40 milionů realů. Po sesazení Rousseffové však vláda zatím peníze neposlala.

Další ranou byla menší než očekávaná podpora ze strany energetické korporace Petrobras, která je kvůli rozsáhlému korupčnímu skandálu v krizi. Organizátoři navíc nemůžou počítat ani s tím, že by jim s deficitem, jenž činí jedno procento celkových nákladů na olympiádu, pomohla místní vláda Ria de Janeiro, protože jde o druhý nejzadluženější stát v Brazílii.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: