Slavný Habana se nedostal do olympijského týmu JAR

15. července 2016 07:58 - Johannesburg

Slavný jihoafrický ragbista Bryan Habana si na olympijském turnaji v Riu nezahraje. Spoludržitel rekordu v počtu položených pětek na mistrovství světa sice figuroval v širším kádru sedmičkové reprezentace JAR, ale do dvanáctičlenného výběru pro olympijské hry se nedostal.

 

Profimedia.cz

Třiatřicetiletý Habana, někdejší nejlepší světový ragbista roku, je v klasickém ragby s patnácti hráči mistrem světa z roku 2007. Loni pomohl Jihoafričanům na šampionátu k bronzovým medailím.

Letos Habana hrál na dvou sedmičkových reprezentačních turnajích, trenér Neil Powell však rychlonohou hvězdu francouzského Toulonu do olympijské nominace nakonec nezařadil. "Mohl jsem vybrat tři různé týmy," prohlásil kouč.

Ragby se naposledy pod pěti kruhy hrálo v roce 1924. Letošní obnovené premiéry se zúčastní dvanáct mužských týmů, JAR je ve skupině B společně s Austrálií, Francií a Španělskem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: