Kůň Grace of Gracie nepřežil vítězný finiš St. Legeru

28. srpna 2016 18:20 - Praha

Fatálním zraněním vítězného koně Grace of Gracie těsně za cílem skončil poslední klasický dostih sezony St. Leger v Praze Velké Chuchli. Tříletý hřebec sice po tuhém boji v závěrečném dostihu Trojkoruny porazil favorizovaného Gontchara, vítěze Českého derby, při doběhu si ale poranil pravou přední nohu a musel být utracen.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Při jeho klopýtnutí těsně za cílovým mezníkem skončil na zemi i žokej Jiří Palík, který dlouho ležel před hlavní tribunou. "Byl to nešťastný kůň, tento doběh to jen potvrdil," řekl Palík. "Já jsem v pohodě, mně nic není. Měl jsem dneska dobrý dostih, ale bohužel přišlo toto neštěstí," citoval žokeje dostihový server galopp-reporter.cz. "Myslím, že jako čtyřletý mohl být hodně dobrý," litovala trenérka Lenka Horáková.

V druhém ročníku Velké národní steeplechase o Pohár Josefa Váni s dotací milión korun triumfoval Anaking před obhájcem prvenství Fafintadenientem. Ten měl sice s Josefem Váňou mladším v sedle blízko k dalšímu vítězství v jediné pražské klasické steeplechase, Anaking s Jaroslavem Myškou měl ale při svém prvním startu v Česku lepší finiš.

Dostihový mítink v Praze-Velké Chuchli:
St. Leger, rovinový dostih (2800 m, tříletí koně, dotace 550.000 korun) - závěrečný závod Trojkoruny:
1. Grace of Gracie (ž. Palík, tr. Horáková, stáj BORS Břeclav), 2. Gontchar, 3. Golden Devil. Výrok: tuhý boj 1 - 1 1/4 - 2 1/4. Čas: 2:56,55.
Velká národní Josefa Váni Agrofert, steeplechase (4500 m, čtyřletí a starší koně, dotace 1,000.000 Kč):
1. Anaking (ž. Myška, tr. Myšková, stáj Dr. Charvát), 2. Fafintadenient, 3. Oldfieldroad. Výrok: jistě 1/2 - 8 - 1. Čas: 5:28,33.
Další dostihy:
I. Rabbit Mountnelson (Kubík) - Remino - Corvina,
II. Princess Lee (am. Grbavčicová) - Drama - Tamid,
III. Darien (ž. Rája) - Trinis - Golden Sarah,
IV. Sorahho (am. Hradcová) - Delfina - Kitty Lot,
V. Anitschka (ž. Rája) - Tapajo - J'en Reve Deja,
VI. Mizuri (ž. Murzabajev) - Maceshka - Ella.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.