Ruští paralympionici neuspěli u soudu a ani s odvoláním

1. září 2016 10:38 - Lausanne

Vyloučení ruských sportovců z paralympijských her v Riu de Janeiro kvůli státem řízenému dopingu potvrdil i švýcarský federální soud. Ruská strana se na něj obrátila poté, co neuspěla s odvoláním proti zákazu startu u sportovní arbitráže CAS. Neuspěli ani samotní paralympionici s individuálními odvoláními k Mezinárodnímu paralympijskému výboru (IPC), aby mohli startovat v Riu jako neutrální sportovci.

 

Alexander Demianchuk, Reuters

Švýcarský federální soud odůvodnil své rozhodnutí tím, že Ruský paralympijský výbor neprokázal, že splnil všechny požadavky v antidopingové oblasti.

Několik hodin poté oznámil IPC, že nevyhověl žádostem více než 175 ruských paralympioniků, kteří chtěli v Riu soutěžit jako neutrální sportovci. Ti ještě předtím oznámili, že pokud neuspějí, hodlají se obrátit na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.

Paralympijské hry začnou v Riu 7. září, zúčastnit se jich mělo 267 ruských sportovců.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: