Černošice pojmenují po gymnastce Čáslavské sportovní halu

1. září 2016 13:53 - Černošice

Sportovní hala v Černošicích u Prahy ponese jméno sportovní gymnastky Věry Čáslavské, která ve městě bydlela. Rozhodli o tom ve čtvrtek městští radní, řekl ČTK starosta Filip Kořínek. Čáslavská, která v úterý zemřela, byla patronkou letos otevřené haly.

 

Michal Doležal, ČTK

Budova by měla být označena jménem sportovkyně do dvou měsíců. "Bude to Hala Věry Čáslavské a vedle jejího vchodu bude občerstvení Café Věra," uvedl Kořínek. Kavárnu, která je součástí stavby, bude mít pronajatou soukromý provozovatel.

Lidé v Černošicích se mohou ode dneška podepisovat do kondolenční knihy u vchodu do městského úřadu. V neděli dopoledne bude za Čáslavskou sloužena mše v černošickém kostele Nanebevzetí Panny Marie a odpoledne si její památku připomenou návštěvníci hudebního festivalu Radiofest pořádaného v parku u Berounky. "Bude tam promítáno asi pětiminutové vzpomínkové video o Věře a její památka bude uctěna minutou ticha," uvedl starosta. I na těchto akcích bude možné vepsat vzkaz nebo se jen podepsat do vzpomínkové knihy.

Černošice také chystají síň slávy sedminásobné olympijské vítězky, která vznikne v rámci rekonstrukce a přístavby radnice do konce příštího roku. Vedle fotografií by tam měly být například medaile nebo kimono, které Čáslavská dostala v Japonsku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: