Živě

ČR - Rusko 12:0 Baseballisté zahájili ME jasnou výhrou

9. září 2016 17:28 - Hoofddorp

Čeští baseballisté vstoupili úspěšně do mistrovství Evropy. V nizozemském Hoofddorpu dnes v úvodním duelu porazili Rusko vysoko 12:0. Zápas skončil vysokým rozdílem už po sedmé směně.

Dva homeruny odpálil Matěj Hejma, tři odpaly si připsal Martin Schneider. Na kopci pro nadhazovače se představili Radim Chroust a Michal Sobotka, ruským baseballistům umožnili pouze pět odpalů.

"Projevilo se, že většina hráčů je v pohodě. Věděli jsme, že se proti ruským nadhazovačům dá prosadit. Také nám pomohla možnost odehrát kvalitní zápasy v rámci Italského baseballového týdne, který proběhl před šampionátem. Cítíme se skvěle rozehraní," prohlásil pálkař Hejma.

Celkem český tým předvedl 16 odpalů. "Důležité je, že jsme zvládli udržet soupeře na nule," hodnotil manažer českého týmu Michal Müller.

Další zápas čeká české baseballisty v sobotu od 14:30 s Velkou Británií. "Předpokládáme, že to bude těžší zápas. Zatím o Velké Británii moc nevíme. Bude záležet, jaké naturalizované Američany si přivezou. My se soustředíme na sebe, je jedno, s kým hrajeme. Chceme podat standardní výkon," řekl Hejma.

Mistrovství Evropy v baseballu v Hoofddorpu (Nizozemsko):
Skupina A:
ČR - Rusko 12:0 (po 7. směně)
Německo - Švédsko 4:0
Nizozemsko - Velká Británie 11:1 (po 7. směně)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.