ČR - Rusko 12:0 Baseballisté zahájili ME jasnou výhrou

9. září 2016 17:28 - Hoofddorp

Čeští baseballisté vstoupili úspěšně do mistrovství Evropy. V nizozemském Hoofddorpu dnes v úvodním duelu porazili Rusko vysoko 12:0. Zápas skončil vysokým rozdílem už po sedmé směně.

Dva homeruny odpálil Matěj Hejma, tři odpaly si připsal Martin Schneider. Na kopci pro nadhazovače se představili Radim Chroust a Michal Sobotka, ruským baseballistům umožnili pouze pět odpalů.

"Projevilo se, že většina hráčů je v pohodě. Věděli jsme, že se proti ruským nadhazovačům dá prosadit. Také nám pomohla možnost odehrát kvalitní zápasy v rámci Italského baseballového týdne, který proběhl před šampionátem. Cítíme se skvěle rozehraní," prohlásil pálkař Hejma.

Celkem český tým předvedl 16 odpalů. "Důležité je, že jsme zvládli udržet soupeře na nule," hodnotil manažer českého týmu Michal Müller.

Další zápas čeká české baseballisty v sobotu od 14:30 s Velkou Británií. "Předpokládáme, že to bude těžší zápas. Zatím o Velké Británii moc nevíme. Bude záležet, jaké naturalizované Američany si přivezou. My se soustředíme na sebe, je jedno, s kým hrajeme. Chceme podat standardní výkon," řekl Hejma.

Mistrovství Evropy v baseballu v Hoofddorpu (Nizozemsko):
Skupina A:
ČR - Rusko 12:0 (po 7. směně)
Německo - Švédsko 4:0
Nizozemsko - Velká Británie 11:1 (po 7. směně)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: