Baseballisté Eagles vyhráli překvapivě Český pohár

3. října 2016 14:16 - Blansko

Baseballisté pražského celku Eagles překvapivě zvítězili v Českém poháru. Cestou za titulem o víkendu na hřišti areálu Olympie Blansko porazili oba favority - nejdříve Kotlářku Praha 3:1 a ve finále Draky Brno 1:0.

 

David Dermer, ČTK/AP

Hrdinou se stal nadhazovač Matěj Hušek. V sobotu zápas dokončoval, odházel přes pět směn proti Kotlářce a nepovolil favoritovi vyrovnat. Finále proti Drakům začínal, na "kopci" vydržel osm směn a znovu nepovolil pálkařům soupeře skórovat. Celkem si připsal šest strikeoutů. "Čekali jsme, jak dlouho vydrží. Naštěstí Draci švihali do prvních nadhozů a Matěj podal skvělý výkon," řekl trenér Eagles Vladimír Chlup.

Rozhodující bod finále získali Eagles na začátku osmé směny. Daniel Vítek obsadil metu po polařské chybě Draků. Šimon Blažek jej ulívkou posunul do skórovací pozice a Michal Zýma odpalem při dvou autech poslal Vítka pro rozhodující doběh.

"Jsme za vítězství moc rádi. Tohle je druhá nejdůležitější trofej v baseballu. Navíc máme pozvánku do Evropy," radoval se Chlup z účasti v Poháru CEB.

"Eagles ukázali velké srdce, vybojovali si evropský pohár, což bude určitě zajímavé," řekl hlavní manažer Draků Arnošt Nesňal, který v Blansku chyběl. "Byl to těsný zápas. Hušek předvedl neskutečný výkon," dodal hráč Martin Schneider.

Finálový turnaj Českého poháru v baseballu v Blansku:
Play off:
Draci Brno - Kotlářka Praha 6:0
Eagles Praha - Kotlářka Praha 3:1
Finále:
Eagles Praha - Draci Brno 1:0
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.