Triumf po více než sto letech! Chicago slaví, zdařil se mu velkolepý obrat

3. listopadu 2016 07:03 - Cleveland

Baseballisté Chicaga Cubs slaví po 108 letech titul ve Světové sérii MLB. V rozhodujícím sedmém finále zdolali v deštěm krátce přerušeném utkání Cleveland Indians 8:7 v nastavené 10. směně. Chicago se raduje po velkolepém obratu, když odvrátilo konec série v předešlých dvou utkáních...

 

Charles Leclaire, Reuters

Triumf Cubs, kteří čekali na vítězství v soutěži nejdéle ze všech klubů, odstartoval velké oslavy v ulicích města. Chicagský tým přitom ve finálové sérii s Indians prohrával už 1:3 na zápasy, jako první po 31 letech ale přesto nakonec vyhrál.

"Je to skutečností! Je to realita. Chigago vyhrálo Světovou sérii!" křičel do světa první metař Cubs Anthony Rizzo krátce po posledním autu. "Dokázali jsme to. Jsme šampioni. Řeknu vám, je to neuvěřitelné. Jsme mistři," zářil nadšením.

V sedmém utkání už vedli Cubs 6:3, ale čtyři auty před koncem domácí Indians vyrovnali. Rozhodla až první nastavená 10. směna, před kterou byl zápas na sedmnáct minut přerušen kvůli silnému dešti. Pak vnější polař Ben Zobrist stáhl dvoumetovým odpalem jeden ze dvou bodů Cubs a Cleveland už přidal v dohrávce jen bod.

"Byla to impozantní bitva," shrnul finále její nejužitečnější hráč Zobrist. "Poslední tři zápasy jsme poslouchali písničky z filmu Rocky Balboa a připomínalo to opravdu zápas těžkých vah. Rána střídala ránu a Indians se nevzdávali. Všichni hráli srdcem a ani teď nemůžu uvěřit, že máme trofej, na kterou klub tak dlouho čekal," dodal.

Dramatický konec Světové série si nenechala ujít ani prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, která pochází z Chicaga. Rozuzlení sledovala na dálku z Arizony.

Cubs už nyní nikdo nemůže nazývat roztomilými žabaři, jak se jim říkalo, protože nikdy nic nevyhráli. Padla i tzv. "kozlí kletba" trvající od roku 1945. "Prokletí je fuč, už je historií a my jsem šampioni," hlásil fanoušek Cubs Rodrigo Gonzales.

"Gratuluji Clevelandu, protože ukázal srdce, skvělou hru a teď to pro ně musí být těžké. Mají ale náš obrovský respekt," řekl kouč Cichaga Joe Maddon. "Odcházíme smutní, a přesto s hlavou vztyčenou, protože tahle série byla úchvatná, výjimečná, výborná a udělali jsem maximum," řekl trenér Indians Terry Francona.

Cubs získali třetí vítězství v MLB, předtím se radovali pradávno v letech 1907 a 1908. Naopak Indians musí na svůj první titul od roku 1948 dál čekat.

Světová série, finále play off baseballové MLB - 7. zápas:
Cleveland Indians - Chicago Cubs 7:8 v 10. směně (konečný stav série 3:4)
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.