Rubriky:

Ostatní

Bitva „hodných“ o trůn a vládu. Kličko se pasuje do role outsidera

15. prosince 2016 19:35 - Praha

Kdo by to čekal. Boxer a dlouholetý vládce těžké váhy Vladimir Kličko se pasoval do role outsidera. A to před duelem s Anthonym Joshuou, který je naplánován na 29. dubna 2017 na fotbalovém stadiónu ve Wembley. Jedenáct let neprohrál, padl až před rokem, je mu čtyřicet let. Realita, taktika, psychologie směrem k soupeři?

 

Profimedia.cz

„Bude to znít možná trochu bláznivě. On (Joshua) je extrémní atlet, má kvalitu, je veliký, má zkušenosti v amatérském sportu jako profesionál. Myslím, že je dobrá věc, že půjdu do tohoto boje jako outsider," citoval server skysports.com čtyřicetiletého Ukrajince, který jedenáct let neprohrál. Padl před rokem, když ho smázl Tyson Fury.

Po zápase zažil zklamání, ale nyní je přesvědčen, že tahle porážka mu pomůže v boji s nastupující hvězdou světového boxu, které je sedmadvacet let.

Kličko za jedenáct let vyhrál 22 duelů v řadě. Před touto sérií padl v říjnu 2004. Nad jeho síly byl Lamon Brewster. Poté dlouho nebe bez mráčku až neposedný Fury se zjevil. Jestli se jednalo o facku v pravý čas, ukáže až zápas, ale jisté je, že Kličko získal novou motivaci.

Show přijde až v ringu

„Porážka mě probudila. Půjdu do toho zápasu se zkušenostmi a motivací, kterou jsem dostal od Furyho, to byla porážka. Uvědomil jsem si, že po tolika letech jsem nebyl opravdu správně motivovaný. Musím změnit věci a dělat více pro výhru, ne jen čekat až bude soupeř unavený. Myslím, že je dobře, že jsem ten zápas prohrál," přiznal Kličko.

Bude to souboj „hodných". Žádné prostořeké řeči, urážky soupeře, házení lahví. Joshua říká, že se může stát „legendou přes noc" tím, že porazí Klička. „Je to boj, který mě může přeměnit z mistra na legendu." Oba se setkali ve středu, žádné přehnané divadlo, oba dostáli své pověsti gentlemanů. Show si boxeři schovávají až na ring.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.