Rubriky:

Ostatní

Bitkaři dostali trest za doping a rvačku. Čtvrt miliónu a prospěšné práce

16. prosince 2016 14:29 - Praha

Tohle byl drahý špás. Jedno z největších jmen, které se kdy objevilo v UFC, bylo potrestáno za doping. Obrovitý Brock Lesnar dostal roční distanc a pokutu 250 tisíc dolarů (více než 64 miliónů korun) po pozitivním červencovém testu na drogy, které mu měly zvýšit výkonnost. Zhřešil i v době zápasu v Las Vegas.

 

Facebook: Mark Hunt

Obrovitý chlap z Jižní Dakoty budil vždy pozornost, už jen jeho proporce tomu prostě chtějí, ale tento průšvih mu udělal čáru přes rozpočet. Lesnar vyhrál nad Markem Huntem v UFC 200 9. července. Vítězstvím oslavil návrat do ringu po pěti letech. Velká sláva a očekávání na začátku, natěšení fanoušci. Na konci ostuda. Lesnar, který váží okolo 120 kilo, byl pozitivně testován na antiestrogen klomifen v mimozávodním období, šlo o vzorek z 28. června. Pozitivně byl testován také v den zápasu s Huntem.

Lesnar musí zaplatit 10% z 2,5 miliónu, které obdržel jako odměnu za zápas v Las Vegas, který původně jasně vyhrál. Po výsledcích testů, mu ale Atletická komise státu Nevada ve čtvrtek jednomyslně zastavila činnost a vyměřila pokutu.

Devětatřicetiletý zápasnk MMA bojoval v UFC tři roky, a to mezi roky 2008 až 2011. Poté se chtěl vrátit, jeho comeback ale neměl dlouhého trvání. Až do 9. července 2017 nesmí vstoupit do klece.

Lesnar nebyl sám, který byl potrestán. Bouřlivák Nate Diaz byl také pokutován, musí zaplatit 50 tisíc dolarů a odpracovat 50 hodin veřejně prospěšných prací za rvačku s Conorem McGregorem při UFC 202.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.