Rubriky:

Ostatní

Blázni v ledovém korytu riskují život. Přitom ještě stihnou umně předjíždět

14. ledna 2017 06:09 - Praha/Quebec

Po hlavě vstříc ledovému korytu s jasným cílem: zvítězit. Závodníci Ice Cross Downhill World Championship mají na první pohled jednoduchý úkol. Jenže řítit se na bruslích společně s dalšími třemi borci na uměle vytvořené plošině, ještě k tomu umně předjíždět, chce pořádnou odvahu. Tento extrémní sport se ale těší čím dál tím větší oblibě.

Reuters

Mít zvládnutou techniku bruslení je při této činnosti základní věc. Jinak skončíte na zadku. Jsou to právě pády, které zvyšují atraktivnost. V tomto sportu, jehož dráha připomíná hada, se pravidelně jezdí závody mistrovství světa. Pod Ice Cross Downhill World Championship, jejíž první letošní zastávka se uskutečnila v prosinci v rakouském městě Wagrain-Kleinarl, spadají i čtyři podniky zvané Redbull Crashed Ice. Ten první se nyní koná ve francouzském Marseille a organizátoři hlásili vyprodáno už v pondělí, což jen poukazuje o zvýšené pozornosti mezi lidmi.

V závodech, kromě kolizí, dochází také k mnoha předjížděcím manévrům. Ty nejlepší za uplynulou sezónu můžete vidět ve videu.

vat, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní