Rubriky:

Ostatní

Kozelská-Fenclová pošesté vyhrála anketu o jachtaře roku

12. ledna 2017 20:24 - Praha

Veronika Kozelská-Fenclová triumfovala v anketě o nejlepšího jachtaře uplynulého roku. Dvanáctá žena z olympijských her v Riu de Janeiro v lodní třídě Laser Radial získala v hlasování delegátů svazové konference 53 bodů a hlavní kategorii ovládla už pošesté v kariéře. Výsledky dnes byly slavnostně vyhlášeny v Praze.

 

Jakub Kozelský

Pětatřicetiletá jachtařka závodící za Jacht Club Praha 12 navázala na triumfy z let 2009 až 2012 a 2014. Z pomyslného trůnu sesadila Ondřeje Teplého, který tradiční anketu před rokem vyhrál poprvé v kariéře.

"Vloni jsem nevyhrála, tak jsem ráda, že jsem letos vyhrála. Poprvé to volili jachtaři a ne zástupci klubů, takže i těch hlasů asi bylo víc. O to víc mě to těší, že jachtaři moji snahu ocenili. Vážím si toho hodně," řekla po vyhlášení Kozelská-Fenclová.

V Riu byla jednoznačně nejlepší ze tří českých účastníků a jen o tři místa zaostala za svým výsledkem z her v Londýně v roce 2012, kde obsadila devátou příčku. Další dva účastníci loňské olympiády Karel Lavický a Viktor Teplý v Jachtaři roku nebodovali.

"Dvanácté místo z olympiády? Poté, co jsem si to zhodnotila, jsem za něj ráda, ale chtěla jsem být do desítky. Chyběl jen kousek. Projevily se špatné zaďáky, ty mě pohřbily. Bohužel jsem v poslední den ztratila desáté místo, ale pořád je to dobrý výsledek," řekla vítězka ankety.

Jak bude vypadat její letošní sezona, zatím není jasné. "Bude asi taková odpočinková. Plánujeme druhé dítě, tak uvidíme, jak se to skloubí. Zatím mám nějaký plán sezony, mistrovství máme v srpnu. Uvidíme, jak to dopadne, teď nedokážu nic říct," uvedla Kozelská-Fenclová.

Otevřená je také její případná účast na další olympiádě v roce 2020 v Tokiu. "Zatím nechávám otevřené dveře. Přece jen by mi bylo 39 let a teď v Riu jsem byla ve své kategorii druhá nejstarší. Ale pokud to půjde, ráda bych se zúčastnila. Japonsko mě láká, dvakrát jsem tam závodila a bylo to tam úžasné," doplnila.

Kozelská-Fenclová s obrovským náskokem ovládla i kategorii žen před další závodnicí třídy Laser Radial Markétou Audyovou a neratovickou posádkou Michaela Kořanová, Lenka Mrzílková. Ty ve své první sezoně v kategorii Fireball vyhrály evropský šampionát.

Mužům kraloval minulý celkový vítěz ankety Ondřej Teplý, který vyhrál i v juniorech. Vloni mu totiž bylo 21 let, a tak mohl figurovat v obou kategoriích. Brněnský závodník se stal juniorským mistrem světa i Evropy ve třídě Finn a mezi dospělými mu těsně unikla účast na olympiádě, kam se probojoval jeho starší bratr Viktor.

Ondřej Teplý porazil v anketě Daniela Bínu, který se jako první český handicapovaný jachtař zúčastnil paralympiády a dojel třináctý. Třetí místo obsadil námořní jachtař Milan Koláček, chystající se na závod kolem světa. Juniorkám vládla Lucie Keblová a nová kategorie týmů patřila Třem sestrám.

Anketa Jachtař roku 2016:
Absolutní vítěz:
1. Veronika Kozelská-Fenclová 53 bodů.
Muži:
1. Ondřej Teplý 507,
2. Daniel Bína 484,
3. Milan Koláček 462.
Ženy:
1. Veronika Kozelská-Fenclová 833,
2. Markéta Audyová 351,
3. Michaela Kořanová/Lenka Mrzílková 347.
Junioři:
1. Ondřej Teplý 441,
2. Jakub Halouzka 300,
3. Václav Brabec/Martin Vácha 282.
Juniorky:
1. Lucie Keblová 639,
2. Zosia Burska 431,
3. Tereza Dobrá 399.
Tým:
1. Tři sestry Sailing Team 715,
2. Rodop 430,
3. Hebe IV 405.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.