Rubriky:

Ostatní

Po zátahu proti slovenskému podsvětí skončil olympionik ve vazbě

2. února 2017 07:39 - Bratislava

Slovenská sportovní veřejnost je v šoku. Předseda slovenského svazu bobistů a účastník čtyř olympijských her Milan Jagnešák (47) skončil ve vazbě po víkendovém zátahu slovenské policie na členy podsvětí. Celkem bylo zadrženo 13 lidí.

 

Profimedia.cz

Národní kriminální agentura zadržela olympionika při rozsáhlém zátahu vykonaném uplynulý víkend. Ve středu rozhodl soudce o uvalení vazby na šestici zadržených. Jsou podezřelí ze založení, zesnování a podporování zločinecké skupiny, z vydírání, hrubého nátlaku, maření výkonu úředního rozhodnutí a poškozování cizí věci. Trestní činnost měli provádět od roku 2009 až do současnosti.

Jagnešák byl účastníkem olympijských her v Salt Lake City 2002, Turíně 2006, Vancouveru 2010 a v Soči 2014. Loni se neúspěšně ucházel o post prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV). „Nemáme žádnou vědomost o tom, že by důvody zadržení Milana Jagnešáka měly jakoukoli souvislost s SOV, s působením jmenovaného ve slovenském sportu a v olympijském hnutí. SOV bude plně respektovat výsledky policejního vyšetřování," uvedl SOV ve svém prohlášení.

Server pluska.sk uvedl, že Jagnešák v minulosti podnikal se soukromou bezpečnostní službou a tehdy se mohl dostat do styku s podsvětím.

ivi (Bratislava), Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní