Rubriky:

Ostatní

Špionáž! Policie vyšetřuje nález štěnice v pokoji ragbistů Nového Zélandu

7. února 2017 14:56 - Sydney

Nevšední případ sportovní špionáže řeší australská policie. Zatkla a obvinila jednapadesátiletého muže v souvislosti s nálezem odposlouchávacího zařízení v hotelovém pokoji v Sydney, kde měla loni v srpnu týmovou poradu novozélandská ragbyová reprezentace. Úřadující světoví šampioni se v "napíchnuté" místnosti připravovali na zápas s Austrálií, kterou pak v rámci tradičního Bledisloe Cupu porazili 42:8.

 

Rick Rycroft, ČTK/AP

Podle novozélandského kouče Steva Hansena zatčený muž pracoval pro All Blacks dlouhou dobu a těšil se důvěře. "Upřímně, to obvinění vypadá bizarně a neuvěřitelně. Nicméně, jako u všech případů, které jdou k soudu, není vhodné to nějak dál komentovat, protože by to mohlo ohrozit výsledek," řekl Hansen. Soud v Sydney se bude případem zabývat 21. března.

Velmi sofistikované odposlouchávací zařízení bylo podle médií nalezeno v židli v místnosti, kde Novozélanďané probírali taktiku na zápas se svými velkými rivaly. Šéf australského ragby Bill Pulver odmítl, že by do kauzy byli Australané nějak zapojeni. Celou záležitost označil za směšnou.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.