Rubriky:

Ostatní

Dušková a Bidař postoupili na MS do volných jízd

29. března 2017 21:59 - Helsinky

Česká sportovní dvojice Anna Dušková, Martin Bidař díky povedenému krátkému programu postoupila na mistrovství světa z patnáctého místa do volných jízd. Vedou čínští krasobruslaři Suej Wen-ťing, Chan Cchung, kteří byli na posledních dvou MS stříbrní. Za dnešní krátký program v Helsinkách dostali 81,23 bodu, čímž si upevnili pozici na druhém místě historických tabulek v této části soutěže. Kanadští obhájci titulu Meagan Duhamelová a Eric Radford jsou až sedmí.

 

Lehtikuva, Reuters

Juniorští mistři světa z loňského roku Dušková s Bidařem v krátkém programu skočili sólový trojitý toeloop, trojitý twist i trojitý odhozený lutz. Jedinou drobnou chybu udělali při závěrečné piruetě, kdy nebyli synchronní. Sice získali o dva a půl bodu méně než na ME v Ostravě, ale i tak se prosadili ve startovním poli celkem 28 sportovních dvojic, z nichž drtivá většina prakticky nechybovala.

Dušková uznala, že světová konkurence je jinde než ta evropská. "Určitě je mistrovství světa více než o jednu úroveň výš. Všechny páry jsou velice vyrovnané a jsme velice spokojeni s tím, co jsme dnes předvedli," řekla České televizi. Pochvalu Češi dostali i od trenérky Evy Horklové. "My jsme hrozně rádi, že měla radost. Objala nás a vypadala hrozně šťastně," dodala česká krasobruslařka.

Seniorskému šampionátu dali přednost před obhajobou juniorského titulu také kvůli vidině možné olympijské kvalifikace. O té se bude rozhodovat až ve volných jízdách. "Zkoumali jsme, jak bychom museli dopadnout, abychom se kvalifikovali na olympiádu. Potom už o tom ale nesmíme přemýšlet," řekla Dušková.

Úřadující vicemistři světa Suej Wen-ťing, Chan Cchung na MS stejně jako při vítězném šampionátu čtyř kontinentů ukázali, že už je partnerka naprosto fit po operaci obou chodidel. Všechny obtížné prvky své jízdy zvládli s přehledem, při trojitém twistu ještě partnerka zvedla ruku nad hlavu. Vylepšili si osobní rekord. Vyšší známku za krátký program dostali jen Rusové Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov při triumfu na ZOH 2014.

Přes 79 bodů se i s drobnými chybami dostali němečtí reprezentanti Aliona Savchenková a Bruno Massot a úřadující mistři Evropy Jevgenija Tarasovová a Vladimir Morozov z Ruska. zbytku startovního pole odskočili o více než čtyři body.

Třetí titul za sebou se vzdálil Kanaďanům Duhamelové a Radfordovi. Sice nespadli, ale po sérii menších chyb je od zlata dělí zhruba devět bodů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.