Rubriky:

Ostatní

Eastwood může natočit nový film. Jen se neví, kdo tentokrát zůstane Neporažený

11. května 2017 20:01 - Kjóto

Klidně bude moci natočit film Neporažený 2. Jen bude muset slavný Clint Eastwood počkat, jak dopadne mistrovství světa v ragby v roce 2019. Los šampionátu v Japonsku totiž rozhodl, že trojnásobní mistři světa z Nového Zélandu se již ve skupině znovu utkají se svými velkými rivaly z Jihoafrické republiky. Angličané pak byli v Kjótu nalosováni do nejtěžší skupiny C s Francií a Argentinou.

Video již není dostupné

sntv

Ragbisté Nového Zélandu ještě nikdy v historii neprohráli na mistrovství světa zápas základní skupiny. Jejich bilancí mohou otřást ve šlágru skupiny B dvojnásobní světoví šampioni Jihoafričané. Nejslavnější duel těchto ragbyových velmocí se odehrál ve finále turnaje v roce 1995 a vítězně z něj vyšli jihoafričtí Springboks.

Zrovna nedávno mohli čeští televizní diváci shlédnout film Neporažený, v originále Invictus, který dění kolem zmíněného šampionátu zobrazil. Premiéru měl v roce 2009. Americký sportovní snímek natočený režisérem Clintem Eastwwodem byl inspirován skutečnou událostí, kdy se jihoafrický prezident Nelson Mandela, jehož hraje Morgan Freeman, snažil sjednotit zemi přes sport a ragbistu Fracoise Pienaara v podání Matta Damona.

Poslední dvě vzájemná utkání včetně semifinále MS 2015 ale vyhráli All Blacks, kteří se v Japonsku pokusí získat Pohár Webba Ellise potřetí za sebou.

Angličané v Pekelné skupině

Mistři světa z roku 2003 Angličané se před dvěma lety stali prvním týmem, jenž na domácím mistrovství světa nepostoupil ze skupiny. Tehdy ztroskotali v úvodní fázi na Austrálii a Walesu, v Japonsku je zase čeká boj o dvě postupová místa s trojnásobnými finalisty Francouzi a dvojnásobnými semifinalisty z posledních tří MS Argentinci.

Experti tuto společnost hned nazvali Pekelná skupina. „Chceme získat titul, takže musíme být připravení porazit každého. Skupina je samozřejmě těžká, ale jde přece o mistrovství světa. A historie ukazuje, že kdo chce titul, potřebuje vyhrát sedm zápasů," poukazuje Eddie Jones, trenér Anglie.

Šampionát zná zatím dvanáct účastníků na základě výsledků z MS 2015, zbylých osm zemí určí kontinentální kvalifikace a následné play off a opravy. Devátý světový šampionát v ragby se bude konat na dvanácti stadiónech v Japonsku od 20. září do 2. listopadu 2019.

Los skupin MS v ragby v roce 2019:
Skupina A:
Irsko,
Skotsko,
Japonsko,
Evropa 1,
vítěz play off.
Skupina B:
Nový Zéland,
JAR,
Itálie,
Afrika 1,
vítěz oprav.
Skupina C:
Anglie,
Francie,
Argentina,
Amerika 1,
Oceánie 2.
Skupina D:
Austrálie,
Wales,
Gruzie,
Oceánie 1,
Amerika 2.
dos, ČTK, Sport.cz

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní