Rubriky:

Ostatní

Živě

Zápasník Varga postoupil na MS do osmifinále

21. srpna 2017 13:25 - Paříž
(Aktualizováno: 21. srpna 2017 21:47)

Pouze Oldřich Varga dokázal dnes z trojice českých zápasníků v řeckořímském stylu na mistrovství světa v Paříži alespoň jednou vyhrát. Čtyřiadvacetiletý zápasník vypadl ve váze do 75 kg v osmifinále a následně prohrál i v opravách.

 

Petr Horník, Právo

Varga v 1. kole v hale Bercy porazil Litevce Pauliuse Galkinase a v osmifinále se utkal s bývalým mistrem Evropy Alexandrem Čechirkinem z Ruska. Nad šestým mužem světového žebříčku sice český reprezentant po úvodní části vedl, pak se ale dostal pod tlak a skončil na zádech.

Čechirkin následně došel až do finále, díky čemuž dostal Varga šanci v opravném pavouku, kde ale hned v prvním utkání podlehl 1:2 Fatihu Cengizovi z Turecka.

Zkušený Artur Omarov, jenž byl jednou z českých nadějí na medaili, prohrál ve váze do 98 kilogramů úvodní duel s Gruzíncem Revazim Nadareišvilim. Matouš Morbitzer nestačil v kategorii do 71 kg v 1. kole na Američana Patricka Harrisona Smithe.

Mistrovství světa v zápasu v Paříži
Muži - řeckořímský styl:
Do 71 kg:
1. Stäbler (Něm.),
2. Žadrajev (Kaz.),
3. Garají (Írán) a Korpási (Maď.),
...32. Morbitzer (ČR).
Do 75 kg:
1. Nemeš (Srb.),
2. Čechirkin (Rus.),
3. Abdvalí (Írán) a Lörincz (Maď.),
..15. Varga (ČR).
Do 85 kg:
1. Basar (Tur.),
2. Kudla (Něm.),
3. Núrí (Írán) a Kobliašvili (Gruz.).
Do 98 kg:
1. Aleksanjan (Arm.),
2. Jevlojev (Rus.),
3. Kiss (Maď.) a Nadareišvili (Gruz.),
...23. Omarov (ČR).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.