Rubriky:

Ostatní

Zápasnice Hocková Martináková na MS skončila v opravách

23. srpna 2017 11:57 - Paříž
(Aktualizováno: 23. srpna 2017 14:43)

Volnostylařka Lenka Hocková Martináková si na mistrovství světa v zápasu připsala jedno vítězství a postup do osmifinále, další úspěch už ale ve váze do 55 kg nepřidala. Druhé české reprezentantce Adéle Hanzlíčkové nevyšel vstup do turnaje a její představení skončilo už v kvalifikaci. Obě zápasnice tak uzavřely české účinkování na pařížském šampionátu shodně 13. místem.

 

Milan Malíček, Právo

Hocková Martináková prošla v kvalifikaci přes Vietnamku Thi Ly Kieu, kterou po suverénním začátku porazila v dramatické koncovce 4:3 na body. V osmifinále ale nestačila na bronzovou medailistku z MS 2015 Odunayo Folasade Adekuoroyeovou, která vyhrála na technickou převahu. V opravách, kam ji vytáhl postup nigerijské soupeřky do finále, prohrála česká reprezentantka v bouřlivé atmosféře rovněž hladce s domácí Mathilde Hélene Riviereovou.

Třiadvacetiletá olympionička a vicemistryně Evropy do 23 let Hanzlíčková ve váze do 63 kg v kvalifikačním kole nestačila na Jackeline Renteriaovou Castillovou a po bojovném výkonu s dvojnásobnou bronzovou medailistkou z OH 2008 a 2012 prohrála 5:12. Kolumbijská soupeřka pak ztroskotala v semifinále a Hanzlíčková se do opravného pavouka nedostala.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.