Rubriky:

Ostatní

Ježek touží po pohlazení. Ani po rozlučce kimono neodloží

29. srpna 2017 21:57 - Praha

Naposledy se potil při shazování váhy, naposledy navlékne zápasové kimono. Třicetiletý judista Jaromír Ježek při mistrovství světa v Budapešti ve středu ukončí jednu etapu svého života. „Chtěl bych kariéru završit nějakým hezkým výsledkem, který by mě pohladil po judistické duši,“ plánuje.

 

Vít Šimánek, ČTK

Co by způsobilo příjemné pohlazení? „Medaile. Jednu z mistrovství Evropy mám, ze světového šampionátu mi schází,“ vytkl si odvážný cíl, jenž mu mírně zkomplikovalo zranění kolene, které si na soustředění v Hranicích na Moravě přivodil ve stejný den jako olympijský vítěz Lukáš Krpálek. „Nějaké černé pondělí,“ pousmál se.

Rok v Dubaji

O konci kariéry už mluvil několikrát, naposledy před svoji loňskou třetí olympijskou účastí. Už byl připraven se vrhnout na trenéřinu, ale souhra okolností mu kariéru prodloužila. Jeho manželka dostala práci v Dubaji, a tak Ježek vyrazil s ní a domluvil si tréninky s bývalou českou reprezentantkou Danuší Zdeňkovou, která ve Spojených arabských emirátech působí.

„Připravoval jsem se s místními judisty, úroveň není taková jako třeba tady v Praze na Folimance, ale na tréninky to stačilo a plán jsem si udělal po dohodě s trenéry podle sebe,“ líčí Ježek. Po roce se s manželkou a šestiletým synem Jaromírem vrátil domů.

Zkušenost k nezaplacení

„Pro mě byl ten rok akorát. Je to jiná mentalita i kulturní život, který jsem respektoval, ale pro mě je země zaslíbená tady,“ má jasno Ježek. „Ale malý chodil do britské školy, naučil se anglicky, životní zkušenost to byla k nezaplacení,“ pochvaluje si.

Pobyt v horké Dubaji prokládaný reprezentačními soustředěními a turnaji změnil i jeho plány na přechod do kategorie do 81 kg. Váha nestoupala, a tak vrátil se do třiasedmdesátky, v níž se ve středu rozloučí.

„V kimonu zůstanu, ale trochu z jiné strany,“ plánuje. U reprezentace bude asistentem trenéra Petra Laciny, mladé talenty by měl vést v Olympu. Cestování tak neubude. „S tím počítám, ale mě ta práce s klukama baví. Judo je moje druhá rodina,“ ujišťuje Ježek.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.