Rubriky:

Ostatní

Triumf českého nebeského kovboje pro šest set tisíc lidí! Proleťte se s ním

4. září 2017 12:10 - Porto

Český pilot Martin Šonka vyhrál šestý závod světového šampionátu Red Bull Air Race v Portu. Díky vítězství se také vrátil dva závody před koncem do čela celkového pořadí. V přiloženém videu si můžete prohlédnout celý let českého nebeského kovboje, kterým dosáhl nejrychlejšího času celého závodu.

Red Bull

Do Porta dorazil air race naposledy v roce 2009 a vždy se u řeky Douro těšil velké popularitě. Ani teď místní fanoušci nezklamali, když organizátor vyhlásil, že závod sledovalo přes šest set tisíc lidí!

„Vyhrát právě tady je něco neskutečného. Dokonce s námi dělali oslavné kolečko na lodi, objížděli jsme všechny břehy, kde byly pořád davy lidí a všichni nám tleskali. A když vám pak hraje před tolika lidmi česká hymna, to je opravdu nádherný pocit," líčí Martin Šonka.

Druhý český zástupce v seriálu Petr Kopfstein, jenž v Portugalsku vypadl ve čtvrtfinále, figuruje celkově na páté příčce.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.