Rubriky:

Ostatní

Bude to válka? Joshua půjde klidně do zákopu, Pulev má zkušenosti z ulice

15. září 2017 07:56 - Londýn

Neporažený má před sebou další výzvu. Boxer těžké váhy Anthony Joshua potká 28. října v ringu Kubrata Puleva. Povinná obhajoba titulu mistra světa organizace IBF. Angličan proti Bulharovi. Zápas se uskuteční v Cardiffu na stadiónu Principality. Světová jednička proti čtyřce podle boxrec.com.

 

Nick Potts, ČTK/AP

Sedmadvacetiletý Joshua vyhrál brutální střet na stadiónu ve Wembley před půl rokem, když porazil legendárního Vladimira Klička. Ten poté ukončil kariéru a na očekávanou odvetu nedošlo. Jsou tu ale další. Nyní v cestě stojí Pulev.

Joshua vyhrál všech svých 19 profesionálních zápasů. Pokaždé před časovým limitem. Naposledy v dubnu rozhodčí v 11. kole zápas ukončil, když byl Ukrajinec celkem třikrát počítán.

„V minulém boji jsem prožil novou zkušenost. Chci ukázat, co jsem si z toho vzal," cituje Angličana server yahoo.com.

From the Lions Den to the Dragons Den, Cardiff here we come! 🐉 #AJBXNG

Zveřejnil(a) Anthony Joshua dne 11. září 2017

„Je to také o jemnosti a vyřazování protivníků. Dát úder, levý hák a bang. Je to lepší než házet kombinace deseti úderů a pár jich chytit. Pokud budu muset jít ale do války, půjdu. Jsem připraven jít do zákopů. Někdy zase můžu být chytřejší, aniž bych moc trestal."

Šestatřicetiletý Pulev prohrál jeden zápas v profi ringu, v listopadu 2014 padl v pěti kolech. Nad jeho síly byl Vladimir Kličko, nedosáhl na světový pás. Nyní má další možnost. Má šanci?

Zveřejnil(a) Kubrat Pulev dne 11. září 2017

Bulhar mimo jiné soupeři vzkázal, že má zkušenosti z ulice ze své rodné Sofie. „To je moje další výhoda. Miluji výzvy, to mě dělá velmi šťastným," řekl Pulev, který může pokazit soupeři zápis, kde svítí jen výhry.

„Nikdo není neporazitelný. Měl a má stále slabiny," okomentoval Pulev bitvu Klička s Joshuou, který má v držení také mistrovské tituly organizací IBO a WBA.

„Anthony Joshua je skvělý a nebezpečný soupeř, jenže jeho styl mi sedí. Nečekejte žádné objímání, tohle bude pořádná bitva těžkých vah," uvedl už dříve Pulev na Facebooku.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.