Rubriky:

Ostatní

Živě

DeFrantzová byla podruhé zvolena viceprezidentkou MOV

16. září 2017 11:39 - Lima

Američanka Anita DeFrantzová byla na zasedání Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v Limě zvolena novou viceprezidentkou. Stejnou funkci už čtyřiašedesátiletá bývalá veslařka a majitelka bronzu z her v Montrealu v roce 1976 zastávala v letech 1997 až 2001. Na postu vystřídala Australana Johna Coatese.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Novými členy exekutivy MOV jsou Švýcar Denis Oswald, Robin Mitchell z Fidži a Nicole Hoevertszová z ostrova Aruba.

MOV v pátek v Limě zvolil také osm svých nových členů. Jsou to Ingmar de Vos (Belgie), Jean-Christophe Rolland (Francie), Chalíd Muhammad Al Zubaír (Omán), Neven Ivan Ilic Alvárez (Chile), Luis Mejia Oviedo (Dominikánská republika), Khunying Patama Leeswadtrakulová (Thajsko), Kristin Klosterová Aasenová (Norsko) a Baklai Temengilová z oceánské země Palau.

Původně byl mezi devíti nominovanými také Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru však svou kandidaturu odložil do února kvůli anonymnímu dopisu souvisejícímu s dotační kauzou v českém sportu. Chce, aby se vše vysvětlilo.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.