Mistry světa v triatlonu jsou opět Mola a Duffyová

Rotterdam

Španěl Mario Mola a Flora Duffyová z Bermud obhájili loňské tituly v sérii mistrovství světa v olympijském triatlonu. Mola potvrdil vedení v seriálu sobotním třetím místem v závěrečném závodu v Rotterdamu, Duffyová finále ovládla a na závěr devítidílné série si připsala páté vítězství.

Mužský závod na 1500 m plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu vyhrál Francouz Vincent Luis o dvě sekundy před Norem Kristianem Blummenfeltem. Mola ztratil deset sekund. V celkovém hodnocení předčil sedmadvacetiletý Španěl o 417 bodů slavného krajana Javiera Gómeze, pětinásobného mistra světa.

Devětadvacetiletá Duffyová v Rotterdamu zvítězila rozdílem třídy o 54 sekund před Američankou Katie Zaferesovou. V konečném pořadí má náskok 880 bodů před Australankou Ashleigh Gentleovou.

Z tria českých reprezentantů skončila nejvýše na 22. pozici Vendula Frintová, jež uzavřela první dvacítku celkového hodnocení. Mezi muži doběhl Jan Čelůstka na 41. a Jan Volár na 48. pozici.