Rubriky:

Ostatní

Olympijský sen se hroutil, ale stejně hrál fair play. Čechovo gesto ocení ve světě

20. září 2017 15:55 - Praha

Kordistu Jiřího Berana ocení za gesto fair play, které předvedl na loňských olympijských hrách v Riu de Janeiro, i světová šermířská federace FIE. Cena mu bude udělena na kongresu FIE v Dubaji. Oznámil to český šermířský svaz na svém facebooku.

 

Profimedia.cz

Pětatřicetiletý Beran v Riu v duelu s domácím Athosem Schwantesem opravil za stavu 3:5 krátce před koncem prodloužení rozhodčí, že nezasáhl soupeře, ale sám sebe. Utkání nakonec prohrál a vypadl, jeho gesto vyvolalo velkou pozornost a obdiv i mimo sportovní prostředí. V dubnu za něj dostal hlavní cenu Českého klubu fair play.

"Fantastická zpráva právě dorazila z ústředí FIE z Lausanne!!! Jiřímu Beranovi byla udělena FIE Fair Play Trophy 2017 a bude mu předána na kongresu FIE v Dubaji. Velká gratulace Jirko, jsme na Tebe hrdí!!!," stojí na facebookových stránkách Českého šermířského svazu.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.