Rubriky:

Ostatní

Věčný smolař chce syna zbavit starostí. Do Velké nakonec dostal supernabídku

4. října 2017 10:10 - Praha

Muž se železnou vůlí. Největší smolař českého dostihového sportu jde znovu do boje. V neděli odpoledne se žokej Marek Stromský postaví na start 127. Velké pardubické. V sedle loňského vítěze Charme Looka se pokusí zlomit prokletí slavného závodu, který mu přinesl tolik bolesti. Už dvakrát přišel dodatečně o triumf, naposledy před dvěma lety s Nikasem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vyjde mu útok na premiérové vítězství? „Můj syn mi po předloňské diskvalifikaci řekl, že když nebude na trofeji vyryté moje jméno, tak že tam bude jeho. Věřím, že to nebude muset dokazovat," chce Stromský zbavit potomka starostí. S Nikasem byl sesazen kvůli dopingu, v těle koně byla nalezena zakázaná látka. V roce 2008 zase s Amant Grisem „zaplatil" za špatné objetí točného bodu.

Původně měl letos jet znovu Nikase, s nímž zvládl první kvalifikaci. S trenérem Olehlou se ale na spolupráci nedomluvil. „První myšlenky byly: nemám koně, Velkou nejedu. Pak mi došlo, že koní je dost, žokejů málo."

Když se Jan Faltejsek vzdal možnosti obhajoby s Charme Lookem a dal přednost francouzskému koni Virtus d'Estruval, přiletěla Stromskému nabídka od trenérky Růžičkové. Žokej dobře cítí, že nyní bude mít solidní šanci. Mnozí mluví o supernabídce od dostihové dámy. „Jde o dobrého koně, možná nejkvalitnějšího, kterého mi mohli nabídnout," má jasno Stromský.

neu, Sport.cz, Právo

Dočká se žokej Marek Stromský konečně platného triumfu ve Velké Pardubické?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.