Rubriky:

Ostatní

Další průšvih bafuňáře, světový box je bez šéfa! AIBA dluží stovky miliónů

10. října 2017 18:24 - Lausanne

Mezinárodní asociace amatérského boxu (AIBA) je dočasně bez šéfa. Wu Ching-Kuo z Tchaj-wanu, který je v čele organizace od roku 2006, byl suspendován disciplinární komisí kvůli porušování stanov a manažerským chybám. Komise se podle svého prohlášení jednomyslně rozhodla zastavit vrcholnému funkcionáři činnost na základě podnětu od jedenácti členů výkonného výboru.

 

archiv BigBoard Praha

Wu je viněn mimo jiné z toho, že činí ekonomická rozhodnutí bez schvalovacího procesu nebo mylně informuje média a národní federace o finanční situaci AIBA. Podle disciplinární komise je organizace na pokraji bankrotu s dluhy ve výši 11,6 miliónu liber (zhruba 330 miliónů korun).

Do listopadového mimořádného kongresu v Dubaji bude mít AIBA prozatímního šéfa, s největší pravděpodobností se jím stane viceprezident Franco Falcinelli z Itálie. Sedmdesátiletý Wu Ching-Kuo, který v roce 2013 neúspěšně kandidoval na post šéfa Mezinárodního olympijského výboru, nicméně rozhodnutí disciplinární komise odmítl a chce se obrátit na právníky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.