Rubriky:

Ostatní

Orság překonal 40 let starý český rekord v nadhozu

15. října 2017 12:03 - Sokolov

Jiří Orság překonal 40 let starý český rekord v nadhozu. Při sobotním závěrečném kole vzpěračské ligy družstev v Sokolově pokořil 243 kilogramů a o půl kilogramu vylepšil výkon, který držel od listopadu 1976 Jan Nagy.

 

Milan Malíček, Právo

"Konečně jsem pokořil náš absolutní rekord, je to super. Zkoušel jsem to třikrát v životě a třikrát jsem to nedal. Nebylo to tedy do třetice, ale do čtvrtice všeho dobrého. Klaplo to," řekl Deníku osmadvacetiletý Orság, osmý muž loňských olympijských her v Riu de Janeiro v nejtěžší váhové kategorii.

V Sokolově přitom v barvách domácího Baníku nenastupoval v ideálním rozpoložení. "Tři dny jsem byl nemocný, doufal jsem, že se alespoň nějak vyležím a nějak to vyjde. V trhu jsem měl v plánu více, dopadlo to ale docela blbě. V nadhozu ale byla síla kterou mám, i přes nemoc, znát. Nevytratila se," dodal.

Vrcholem sezony pro Orsága bude mistrovství světa v Anaheimu na začátku prosince. Věří, že rekord v nadhozu ještě může posunout. "Letos padne 250. Věřím tomu!" napsal na facebooku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.