Rubriky:

Ostatní

Bývalý šéf brazilských olympioniků byl obviněn i z vyděračství

18. října 2017 16:38 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 18. října 2017 18:12)

Brazilské státní zastupitelství obvinilo bývalého předsedu národního olympijského výboru Carlose Nuzmana z korupce ve spojitosti s volbou pořadatele loňských olympijských her v Riu de Janeiro. Pětasedmdesátiletý Nuzman, který byl zatčen před dvěma týdny, byl podle agentury Reuters obviněn spolu s dalšími pěti lidmi; jedním z nich je bývalý předseda mezinárodní atletické federace IAAF Lamine Diack.

 

Ricardo Moraes, Reuters

Podle vyšetřovatelů pomáhal Nuzman rozdělit úplatky ve výši dvou miliónů dolarů (asi 44 miliónů korun), aby získal hlasy pro olympijskou kandidaturu Ria. Policie obvinila šéfa organizačního výboru loňských her mimo jiné z praní špinavých peněz a členství ve zločinecké organizaci.

Mezi obviněnými z korupce jsou i bývalý ředitel Brazilského olympijského výboru Leonardo Gryner a někdejší guvernér státu Rio de Janeiro Sérgio Cabral.

Mezinárodní olympijský výbor pozastavil obviněnému Nuzmanovi členství. Riu de Janeiro byly olympijské hry přiděleny v říjnu 2009, brazilské velkoměsto dostalo ve volbách přednost před Chicagem, Tokiem a Madridem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.