Rubriky:

Ostatní

Rusko v případě trestu nebude bojkotovat hry v Pchjongčchangu

4. prosince 2017 13:40 - Moskva

Rusko nebude bojkotovat zimní olympijské hry, pokud Mezinárodní olympijský výbor rozhodne, že ruští sportovci musejí v Pchjongčchangu startovat pod neutrální vlajkou. Novinářům to řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Rozptýlil tím obavy, že by prezident Vladimir Putin mohl na očekávaný úterní verdikt MOV zareagovat tím, že ruské reprezentanty do Koreje nepustí. "Ne, o tom se neuvažuje," uvedl Peskov podle agentury TASS.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Ne, o tom se neuvažuje," uvedl Peskov podle agentury TASS. "Stavíme se proti porušování práv našich sportovců, jsme proti neopodstatněnému porušování práv. Ale zároveň Rusko zůstává věrné olympijským ideálům, jak řekl prezident Putin. Je to jeho rozhodnutí," řekl mluvčí.

Peskov doplnil, že Rusko nadále odmítá závěry Světové antidopingové agentury. Na jejich základě bylo z her v Soči diskvalifikováno už 25 ruských sportovců a pořadatelská země přišla o jedenáct medailí.

MOV v úterý oznámí, jak naloží se závěry svých dvou vyšetřovacích komisí, které se zabývaly státem řízeným dopingem v Rusku a manipulacemi se vzorky domácích sportovců na minulé zimní olympiádě v Soči.

Vyváznou bez trestu?

Vzhledem ke zjištěním, která už vyšla najevo, je velmi nepravděpodobné, že by Rusové vyvázli bez trestu. V minulosti se v médiích objevily spekulace o možné vysoké pokutě ve stovkách milionů dolarů. Tato možnost byla na zářijovém zasedání v Limě zahrnuta do olympijské charty.

Je možná také suspendace Ruského olympijského výboru, přičemž by ruští sportovci mohli závodit pod neutrální vlajkou. Nesměli by používat národní barvy, po případných výhrách by jim nehrála hymna. Byli by na tom stejně jako ruští atleti.

Nejpřísnějším možným trestem by bylo kompletní vyloučení Rusů z olympijských her. O tom se kvůli McLarenově zprávě spekulovalo už před loňskou olympiádou v Riu, ale MOV tehdy nechal rozhodnutí na jednotlivých mezinárodních sportovních federacích.

ČTK

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní