Za Mimina. Boxeři chtějí vyhrát pro mrtvého kamaráda

20. prosince 2017 09:19 - Praha

Boxeři se se starým rokem loučí tradičně v pražské Lucerně. Na Galavečeru profesionálního boxu a K1. Letošek nebude výjimkou, a to 30. prosince. Poprvé ale na této akci bude chybět její spoluzakladatel. Promotér Miroslav „Mimino“ Pek. Letos v létě totiž ve věku devětatřiceti let zemřel. „Bereme to tak, že ta Lucerna musí proběhnout i po tom, co se stalo. A musí být dokonalá. Aby tam shora viděl, že to jede dál a mohl být spokojený,“ říká Matouš Rajmont, který s ním zápasy v Lucerně organizoval.

Sport.cz

Boxeři proto půjdou do zápasů s tím, že chtějí vyhrát pro Mimina. Hlavně Vladimír Rocky Říha, kterého Miroslav Pek trénoval. „Byl jako můj druhej táta. Příprava bez něj je mnohem těžší, ale já doufám, že ho nezklamu. Budu si říkat, že je tam se mnou, že mi bude krýt záda, že mě bude hnát vpřed," dodává šestadvacetiletý borec, kterého čeká titulový souboj o pás České unie boxerů profesionálů s Davidem Bauzou. Jak na Miroslava Peka vzpomínají ostatní boxeři a kde se vzala přezdívka „Mimino", na to se podívejte v našem videu.

jab, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: