Rubriky:

Ostatní

Rusové počítají s tím, že do Koreje vyšlou přes 200 sportovců

21. prosince 2017 17:17 - Moskva

Na únorových zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu by mělo startovat více než 200 ruských sportovců. V rozhovoru pro agenturu R-sport to řekl ruský ministr sportu Pavel Kolobkov. Rusko bylo tento měsíc kvůli systematickému dopingu v zemi vyloučeno z účasti na ZOH, jeho sportovci mohou startovat jen pod neutrální vlajkou. Konečný seznam by měl Mezinárodní olympijský výbor zveřejnit v lednu. Na domácích hrách v Soči v roce 2014 se představilo 232 Rusů.

 

Maxim Shemetov, Reuters

Podle Kolobkova se na hry připravuje zhruba 450 sportovců a z nich 217 splňuje požadavky MOV, jenž chce umožnit start pouze "prokazatelně čistým" závodníkům. Pro ty, kteří nebudou chtít reprezentovat pod neutrální vlajkou, chystá Rusko zvláštní soutěž.

Pro účast ruských reprezentantů v Koreji v pozici neutrálních sportovců se už vyslovil i prezident Vladimir Putin, vzápětí ji schválil i tamní olympijský výbor. Vedle individuálních závodů mohou sportovci z Ruska startovat v Pchjongčchangu také v kolektivních soutěžích včetně hokejového turnaje.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní