Norské překvapení na OH. Špatný překlad a přišlo 15 tisíc vajec!

8. února 2018 14:42 - Pchjongčchang

A budou vaječné hody? Drobná chyba v překladu zavinila, že je norská výprava na olympijských hrách v Pchjongčchangu zavalena vejci. Kuchaři skandinávského týmu chtěli objednat s pomocí překladače internetového vyhledávače 1500 vajec, nakonec jich ale dostali 15 000. Trochu moc pro 109 sportovců.

 

twitter: tronderavisa

"Bylo to naprosté překvapení, když nám ty vajíčka přivezli. Vůbec to nebralo konce," řekl listu Aftenposten kuchař Stale Johansen. Naštěstí se Norům nakonec podařilo vyjednat, že mohou nadbytečná vejce vrátit. I tak ale kuchaři plánují pro členy výpravy vajíčka ve všech podobách. "Budou omelety, vejce natvrdo, smažená i míchaná vajíčka s uzeným lososem," řekl Johansen.

Problémy při překladu mohlo způsobit komplikované počítání v korejštině, která používá pro různé účely dva rozdílné systémy. Z 1500 se tak snadno může stát 15 000.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.