Hvězdný krasobruslař Hanju nebude obhajovat zlato na MS

7. března 2018 10:09 - Tokio

Dvojnásobný olympijský vítěz Juzuru Hanju se nezúčastní mistrovství světa v krasobruslení, jež se bude konat v Miláně od 19. do 25. března. Fenomenální Japonec nebude obhajovat loňský titul z Helsinek kvůli zraněným vazům v kotníku na pravé noze.

 

Shizuo Kambayashi, ČTK/AP

Hanju se s poraněným kotníkem potýká od listopadu a olympijskou soutěž v Pchjongčchangu absolvoval pod léky tisícími bolest. Japonská bruslařská federace dnes uvedla, že třiadvacetiletou hvězdu čeká dvoutýdenní pauza a tříměsíční rehabilitace. "Budu se soustředit na léčbu a zotavení, abych se mohl vrátit co nejdříve zdravý," uvedl v prohlášení Hanju.

Dvojnásobný mistr světa minulý měsíc obhájil v Pchjongčchangu olympijské zlato ze Soči, což se mu povedlo jako prvnímu muži od roku 1952, kdy to dokázal Američan Dick Button.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: