Zadlužený Tyson chystá boxerské exhibice

1. října 2006 15:39 - LAS VEGAS

Někdejší boxerský šampion Mike Tyson chystá návrat do ringu. Slavný a zadlužený čtyřicátník zahájí 20. října v Youngstownu ve státu Ohio sérii exhibic, kterou nazval Mike Tyson World Tour. Vždy ve čtyřech kolech bude kontroverzní Američan boxovat s různými soupeři. Tyson prý přišel na myšlenku vrátit se po 15 měsících k boxu, když zjistil, že o něj fanoušci pořád mají zájem.

"Co se týče kondice, jsem na tom příšerně. Mám nadváhu, hrozně kouřím, takže jsem začal trénovat. No a v Las Vegas se na mě denně chodily dívat dva tisíce lidí," vylíčil na tiskové konferenci. Když byl lidem znovu na očích, cítil se prý dobře. Proto chce zkusit svou nevyhaslou popularitu zpeněžit. "Před těmi lidmi jsem zase cítil adrenalin. Tak jsem si řekl, proč nejsou boxerské exhibice?" Nezastíral, že peníze zoufale potřebuje.

Během kariéry sice vydělal svými pěstmi i vystupováním odhadem půl miliardy dolarů, ale před třemi lety vyhlásil bankrot. "Peníze z exhibic mi určitě nepomůžou zalepit všechny dluhy, ale aspoň se budu líp cítit a zbavím se depresí," řekl boxer, který si liboval ve skandálech, byl ve vězení za znásilnění a proslul i hubatostí. Příznivcem exhibic podle svých slov nikdy nebyl, ale teď se na ně těší a věří, že si fanoušci při jeho další show přijdou na své.

Tysonova profesionální dráha skončila loni v červnu porážkou s Irem Kevinem McBridem. Boxer z Bronxu přezdívaný "Zvíře" skončil s bilancí 50 vyhraných zápasů a jen šesti proher. Dluží údajně zhruba 40 miliónů dolarů. Jeho prvním soupeřem má být v Youngstownu bývalý sparingpartner Corey Sanders.

ČTK

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.